Purilennukursus koosneb nii praktilisest lennuõppest kui ka teooriaõppest. Kindlasti on mõistlik äbida eelnevalt algkursus ning tutvuda hindadega ja praktilise koolituse läbiviimise kohaga - Raplas, Kuusiku lennuväljal. Kursusega liitumiseks tuleb täita avaldus ning saata see allkirjastatuna kuusiku.lennuklubi@gmail.com. Avaldusele tuleb kindlasti lisada oma isikut tõendava dokumendi koopia ning eelneva lennukogemuse olemasolul ka vastav tõend või sellekohane kinnitus.
Eeltingimused purilennu õppeks:
Õpilane peab soololennu ajaks olema vähemalt 14 aasta vanune;
Lennueksami sooritamiseks peab õpilane olema vähemalt 16 aasta vanune;
Peab omama vähemalt klass 2 tervisetõendit. Tõendit on võimalik teha, eelregistreerides, Lennundusmeditsiinikeskuses. Tõend on tasuline.
Teooriaõpe toimub vastavalt õppekavale (Basic gliding training SPL Theoretical and practical training program according to EASA Part-SFCL), mis antakse õpilasele, kas lennukooli vastuvõtmisel või sissejuhataval seminaril. Teooriaõppe maht on 100 tundi koduõpet, 58 tundi seminare ning 25 tundi kordamist, teste ning eksameid. Teooriõpe viiakse läbi nii eesti kui ka inglise keeles.
Teooriaõppe üheksa teemat on:
Air Law and ATC Procedures;
Human performance and limitations;
Meteorology;
Communications;
Principles of flight;
Operational procedures;
Flight performance and planning;
Aircraft General Knowledge, Airframe, Systems and Emergency Equipment;
Navigation.
Praktilist õpet on meie koolis võimalik läbida ainult lennuhooaja jooksul. Lennuhooaeg sõltub ilmast, kuid algab tavaliselt aprilli lõpust ning kestab oktoobri alguseni. Õpet viiakse läbi peaasjalikult Rapla lennuväljal. Praktiline õpe koosneb 24 lennuharjutusest, mille hulgas on nii lennukiga tutvumine, soololend kui ka marsruutlennud. Kõiki harjutusi juhendab ja abistab purilennuinstruktor. Õppelennupäevad ja lendude järjekord lepitakse kokku eelnevalt vastavas tabelis.
Õpilane saabub tavaliselt õppelennupäevale hommikul kell 9:00 ning aitab kogu vajaliku tehnika valmis panna. Õppelende planeeritakse 2-3 lennu kaupa järjest ja nii mitu korda päeva jooksul. Selliselt toimetades on õppimise kasutegur kõige suurem. Tuleb arvestada, et enne kui vajalikud manöövrid purilennukiga selgeks saavad, tuleb mitmeid kordi frustratsioon ületada. See kõik kuulub purilennu juurde ning tõeline purilennu õppimine algab alles siis, kui litsents on käes.
Õppepäeva lõpuks aitavad õpilased tehnika uuesti kokku panna ning ühiselt lõpetatakse päev sissekannete tegemisega õppeprogrammi ja logiraamatusse. Kannete tegemine on õpilase kohustus, mille allkirjastab lennuinstruktor.