Seminarid on teooriaõppe kohustuslik osa. Koduõppe perioodil on õpilasel kohustus iseseisvalt õppematerjalid läbi töötada ning seminarile saabuda juba ettevalmistatuna. Seminarid on mõeldud teemade kordamiseks ja täpsustusteks ning küsimustele vastuse saamiseks.
Juhul kui õpilane ei saa mingil põhjusel mõnest seminarist osa võtta, tuleb see hiljem järgi teha. Selleks on kaks võimalust:
Kokkuleppel ja lisatasu eest vastava aine lektoriga;
Oodata järgmist õppeaastat.
Teooriaõppe iga teema lõpus, seminaril, tuleb sooritada koolieksam.
Lennuameti eksamid sooritatakse kahes etapis - esimest korda peale esimese 5 teema läbimist ning teist korda peale ülejäänud nelja teema läbimist. Lennuameti eksamitele registreerimiseks annab lennukool tõendi. Mitteedukalt sooritatud eksameid saab uuesti teha.
Koolitusprogramm on koostatud selliselt, et ta on ka ühtlasi õpilase progressi kajastav. Õpilane võetakse purilennu kursusele instruktori allkirjaga ning iga läbitud etapp lõpeb jällegi instruktori allkirjaga. Lisaks kirjutab õpilane programmi instruktori poolt tehtud märkused ja soovitused. Järgmist lennupäeva alustades viib õpilane lühidalt instruktori kurssi oma progressist. Programm peab arvestust nii lennu aja, kui ka kordade ja läbitud harjutuste üle. Lisaks programmile tuleb õpilasel, tulevasel lenduril, täita lenduri logiraamat. Logiraamatu täitmist selgitatakse briifingute käigus ning selle täitmine on lenduri kohustus.
Õpilane saabub tavaliselt õppelennupäevale hommikul kell 9:00 ning aitab kogu vajaliku tehnika valmis panna. Õppelende planeeritakse 2-3 lennu kaupa järjest ja nii mitu korda päeva jooksul. Selliselt toimetades on õppimise kasutegur kõige suurem. Tuleb arvestada, et enne kui vajalikud manöövrid purilennukiga selgeks saavad, tuleb mitmeid kordi frustratsioon ületada. See kõik kuulub purilennu juurde ning tõeline purilennu õppimine algab alles siis, kui litsents on käes.
Õppepäeva lõpuks aitavad õpilased tehnika uuesti kokku panna ning ühiselt lõpetatakse päev sissekannete tegemisega õppeprogrammi ja logiraamatusse. Kannete tegemine on õpilase kohustus, mille allkirjastab lennuinstruktor.
Soololennuks valitakse sobilik ilm, tavaliselt on selleks õhtune aeg kui termiline olukord on juba rahunenud. Selleks teostatakse 3-4 lendu koos instruktoriga, mille eduka läbimise peale annab instruktor õiguse sooritada soololend - õpilane piloteerib esimest korda täiesti iseseisvalt ja üksi purilennukit. Nimetatud etapp on märgilise tähtsusega lennuõppel ning annab kindluse edasisteks lendudeks. Tavaliselt on esimene soololend nn lennuvälja ring, mis hõlmab endast kõiki lennuki piloteerimiseks vajalikke oskusi nagu tõus vintsi või puksiirlennukiga, otselend, pöörangud, maandusmisarvestus ning maandumine.
Soololennuks peab olema:
Programmis läbitud harjutused 1-14 ja instruktori luba soololennuks;
Klass 2 tervisetõend;
Oskus käsitleda raadiotehnilisi seadmeid lennuki pardal.
Kui õpilane on lõpetanud Lennukooli, saanud koolilt ka sellekohase tunnistuse ning sooritanud kõik Lennuameti teooriaeksamid, on ta valmis eksamilennuks. Selleks täidab ta Lennuameti vastava avalduse vormi ning talle määratakse ameti poolt eksaminaator. Õpilane võtab seejärel iseseisvalt eksaminaatoriga ühendust ning lepib kokku eksamilennu kuupäeva. Peale edukat eksamilendu võib õpilane pöörduda uuesti Lennuameti poole, kus väljastatakse purilenduri litsents.